Grand Pa Leo 10K - Overall Finish List
March 27, 2011
Long Island Road Runners Club - http://LIRRC.org
Place Name City Bib No Age Gend Age Group Time Pace Time Back
1 Jimmy Peck Huntington Station 1889 35 M ***/0 35-39 39:51.2 6:25/M
2 Benjamin Harris 1902 26 M 1/1 25-29 41:08.6 6:37/M 1:17.3
3 Michael Demicco Babylon NY 1886 62 M 1/2 60-64 45:02.3 7:15/M 5:11.0
4 Ira Kaplan East Meadow NY 1888 41 M 1/3 40-44 45:35.6 7:20/M 5:44.3
5 Martin Freiman Hewlett NY 1880 49 M 1/6 45-49 45:38.1 7:21/M 5:46.8
6 Robert Trefcer Bellmore NY 1906 41 M 2/3 40-44 46:19.9 7:28/M 6:28.6
7 Bill Mazza Babylon NY 1892 48 M 2/6 45-49 47:22.2 7:38/M 7:30.9
8 Barbara Cronin-Stagnari Mineola NY 1920 49 F ***/1 45-49 48:31.9 7:49/M
9 James McKenna Westbury NY 1893 51 M 1/4 50-54 48:40.8 7:50/M 8:49.5
10 Robert Monaco Woodbury NY 1884 47 M 3/6 45-49 48:46.1 7:51/M 8:54.8
11 Boris Boroza 1887 45 M 4/6 45-49 48:46.6 7:51/M 8:55.3
12 Bob McVetty Westbury NY 1894 68 M 1/5 65-69 49:25.8 7:57/M 9:34.6
13 Ray Nieves Westbury NY 1917 53 M 2/4 50-54 51:29.1 8:17/M 11:37.8
14 Larry Kay Westbury NY 1890 54 M 3/4 50-54 51:36.1 8:19/M 11:44.8
15 Joe Cordero Islip Terrace NY 1883 72 M 1/3 70-99 51:46.6 8:20/M 11:55.3
16 Warren Steinert Wading River NY 1885 67 M 2/5 65-69 52:09.4 8:24/M 12:18.1
17 Charlie Lynch Garden City NY 1895 55 M 1/2 55-59 52:46.8 8:30/M 12:55.6
18 Alex Nunez 1923 48 M 5/6 45-49 54:15.7 8:44/M 14:24.4
19 Peter Klann Huntington Station 1913 48 M 6/6 45-49 54:44.4 8:49/M 14:53.1
20 Colbreth Povill Massapequa NY 1916 28 F 1/2 25-29 54:59.5 8:51/M 6:27.6
21 Al O'Rourke 1904 59 M 2/2 55-59 56:09.2 9:03/M 16:17.9
22 David Frisone New Hyde Park NY 1901 66 M 3/5 65-69 56:17.8 9:04/M 16:26.5
23 Ben Milone Ozone Park NY 1897 62 M 2/2 60-64 59:54.3 9:39/M 20:03.0
24 Kimberly Povill 1924 25 F 2/2 25-29 1:00:27.7 9:44/M 11:55.7
25 Mariuxi Barcco 1909 30 F 1/3 30-34 1:00:46.1 9:47/M 12:14.1
26 Mike Lukic 1903 52 M 4/4 50-54 1:00:50.2 9:48/M 20:58.9
27 Diane MacLaren Merrick NY 1879 44 F 1/3 40-44 1:01:10.8 9:51/M 12:38.8
28 John McDermott Nyc NY 1919 68 M 4/5 65-69 1:02:37.6 10:05/M 22:46.3
29 Lulette Infante 1896 36 F 1/5 35-39 1:02:49.4 10:07/M 14:17.5
30 Michel-Ann Rodriquez Franklin Square NY 1908 36 F 2/5 35-39 1:03:44.4 10:16/M 15:12.4
31 Matilda Polanski New Hyde Park NY 1918 43 F 2/3 40-44 1:06:11.4 10:39/M 17:39.4
32 Nicole Deleon Westbury NY 1910 37 F 3/5 35-39 1:06:36.8 10:43/M 18:04.9
33 Kirsten Sewell 1899 32 F 2/3 30-34 1:10:47.5 11:24/M 22:15.5
34 Maureen Ryan 1898 36 F 4/5 35-39 1:10:47.7 11:24/M 22:15.7
35 Kelly Larkin Oakland Gardens NY 1900 32 F 3/3 30-34 1:10:58.0 11:26/M 22:26.0
36 Gary Tameling 1907 41 M 3/3 40-44 1:11:00.0 11:26/M 31:08.7
37 Peter Farmer Manhasset NY 1891 67 M 5/5 65-69 1:11:36.4 11:32/M 31:45.1
38 Kathleen Turkovich 1915 41 F 3/3 40-44 1:14:10.3 11:57/M 25:38.3
39 Laurie Batchelder Massapequa NY 1921 46 F 1/1 45-49 1:14:13.7 11:57/M 25:41.7
40 Frank Gorman Levittown NY 1922 77 M 2/3 70-99 1:14:16.1 11:58/M 34:24.8
41 Richard Lucian Cold Spring Harbor 1911 70 M 3/3 70-99 1:15:05.4 12:05/M 35:14.2
42 Joan Ackerman Farmingdale NY 1881 70 F 1/1 70-99 1:15:44.7 12:12/M 27:12.8
43 Ellen Shapiro 1882 59 F 1/1 55-59 1:16:44.0 12:21/M 28:12.0
44 Sarah Weydig 1912 35 F 5/5 35-39 1:19:46.6 12:51/M 31:14.6
45 Kathleen Turvovich 1914 15 F 1/1 13-15 1:31:03.8 14:40/M 42:31.8