Summer Series June 9th 2010 5K Race Division
Overall Finish List
June 09, 2010
Long Island Road Runners Club
Place Name City Bib No Age Age Group Time Pace Time Back
1 Michael Bernstein Amityville NY 721 40 ***/5 M 40-44 19:56.9 6:26/M
2 Vincent Cappadora Deer Park NY 716 31 1/2 M 30-34 20:30.4 6:37/M 0:33.5
3 Ira Kaplan East Meadow NY 705 40 1/5 M 40-44 21:17.0 6:52/M 1:20.1
4 Jonathan Goldman 700 19 1/1 M 16-19 21:30.1 6:56/M 1:33.2
5 Joshua Goldman 699 22 1/1 M 20-24 21:31.2 6:56/M 1:34.3
6 Steve Juchem Bellmore NY 689 41 2/5 M 40-44 21:33.3 6:57/M 1:36.4
7 Hector Jaramillo Baldwin NY 714 39 1/4 M 35-39 21:34.3 6:57/M 1:37.4
8 Richie Delorantis East Meadow NY 693 55 1/1 M 55-59 22:20.6 7:12/M 2:23.7
9 Ben Murolo Garden City NY 708 52 1/5 M 50-54 22:41.3 7:19/M 2:44.4
10 Suzanne Gaddis Levittown NY 701 46 ***/1 F 45-49 23:02.3 7:26/M
11 Tom Quinton 697 42 3/5 M 40-44 23:07.4 7:27/M 3:10.5
12 Stanley Chin Malverne NY 686 50 2/5 M 50-54 23:09.1 7:28/M 3:12.2
13 Dean Hutchinson Long Beach NY 707 48 1/1 M 45-49 23:14.0 7:30/M 3:17.1
14 Nichole Beattie 715 24 1/4 F 20-24 23:29.6 7:35/M 0:27.3
15 Grace Murolo 710 14 1/1 F 13-15 24:37.2 7:56/M 1:34.8
16 Amanda Murolo 709 17 1/2 F 16-19 24:44.0 7:59/M 1:41.6
17 Anna Lau Hicksville NY 704 48 1/1 F 45-49 25:09.9 8:07/M 2:07.5
18 John Healy Copiague NY 711 38 2/4 M 35-39 25:41.4 8:17/M 5:44.5
19 James Kerins Seaford NY 690 44 4/5 M 40-44 25:52.8 8:21/M 5:55.9
20 Anthony Zuclich East Northport NY 718 38 3/4 M 35-39 26:42.8 8:37/M 6:45.8
21 Kevin Volk 720 36 4/4 M 35-39 26:58.6 8:42/M 7:01.7
22 Ben Milone Ozone Park NY 694 61 1/1 M 60-64 27:07.3 8:45/M 7:10.4
23 Tina Germano New Hyde Park NY 713 38 1/2 F 35-39 27:33.8 8:53/M 4:31.4
24 Peter Montalbano Merrick NY 687 44 5/5 M 40-44 27:51.0 8:59/M 7:54.1
25 David Philippi Cambria Heights NY 683 54 3/5 M 50-54 28:41.2 9:15/M 8:44.3
26 Chris Lau Hicksville NY 703 14 1/1 M 13-15 28:45.8 9:16/M 8:48.9
27 Kathleen Pollet 723 20 2/4 F 20-24 28:59.1 9:21/M 5:56.7
28 Mike Ogazon Garden City NY 685 69 1/2 M 65-69 29:06.5 9:23/M 9:09.6
29 Cindy Lau Hicksville NY 702 16 2/2 F 16-19 29:25.5 9:29/M 6:23.2
30 Dana Holden 692 23 3/4 F 20-24 31:01.9 10:00/M 7:59.6
31 Christine Healy Fulgier 717 35 2/2 F 35-39 31:39.1 10:13/M 8:36.7
32 Frederick Smith Hempstead NY 712 65 2/2 M 65-69 32:44.0 10:34/M 12:47.0
33 Joe Guardino Williston Park NY 684 70 1/2 M 70-99 32:54.0 10:37/M 12:57.0
34 Rochelle Holden Westbury NY 691 56 1/1 F 55-59 34:31.6 11:08/M 11:29.2
35 Steve Sprauge 719 30 2/2 M 30-34 35:44.2 11:32/M 15:47.2
36 Sheana Numata 722 20 4/4 F 20-24 36:56.1 11:55/M 13:53.8
37 Elizabeth Knudsen 695 50 1/1 F 50-54 37:23.0 12:04/M 14:20.6
38 Jennifer Knudsen 696 26 1/1 F 25-29 37:23.1 12:04/M 14:20.8
39 Roy Goldman Bellerose NY 698 54 4/5 M 50-54 37:26.7 12:05/M 17:29.8
40 George Shilling Franklin Square NY 706 72 2/2 M 70-99 41:33.5 13:24/M 21:36.6
41 Joseph Lynn 688 52 5/5 M 50-54 53:16.3 17:11/M 33:19.4